ההרשמה לחבלים ומקורות – מיטיבי לכת תשפ”ג נמשכת. להרשמה הקליקו

גבול לפניך! – הצעה לטיול בכביש 10

סיור משפחות בכביש 10 לאורך גבול מצרים

הסיור הפעם לוקח אותנו לכביש 10, המלווה  את גבולה של מדינת ישראל עם מצרים.

הסיור שלנו מתאים לטיול משפחתי או טיול חברים, ניתן לצאת אליו ברכב פרטי והוא מורכב מממספר נקודות עניין עניין בכביש 10, שבעבר כונה “דרך אילתה”.

קצת מידע מעניין על צורת בחירת השמות לכבישי ארצנו היפה – כבישי ארצנו מסודרים בסדר מסוים, כבישי האורך (כבישי דרום – צפון) הם בעלי מספר זוגי (למשל, כביש 2 – כביש החוף) וכבישי הרוחב (כבישי מזרח – מערב) הם בעלי מספר אי-זוגי (למשל כביש 5 – חוצה שומרון).

כבישי אורך מערביים ספרתם הראשונה נמוכה, וככל שהכביש מזרחי יותר- כך עולה מספרו ובאופן דומה, כבישי רוחב דרומיים – ספרתם הראשונה נמוכה, וככל שהכביש צפוני יותר כך עולה מספרו.

שיטת מספור הכבישים אינה מיושמת תמיד לכל פרטיה. אחת הסיבות לכך היא שהכבישים אינם ישרים לחלוטין, אינם בהכרח מקבילים זה לזה ואף אינם מקבילים או מאונכים תמיד לצירי האורך או לצירי הרוחב.

כביש 10, הנע במעין אלכסון על ציר דרום-מזרח – צפון-מערב, בסמוך לגבול עם מצרים הוא דוגמא לכך; אלכסון כזה מקשה על הקביעה האם מדובר בכביש אורך או בכביש רוחב.

ממה שלמדנו עד לכאן, אפשר להבין שכביש 10 הוא הכביש המערבי ביותר במדינה, ואחד הכבישים הארוכים במדינת ישראל – הוא נמשך לאורך 182 ק”מ, כמעט לכל אורכו של גבול ישראל עם מצרים, מרצועת עזה בצפון ועד צומת סיירים בדרום.

רוב השנה כביש 10 סגור למטיילים ומוגדר כשטח צבאי סגור, אך בחנוכה ובמועדים נוספים לאורך השנה הוא נפתח, והמטיילים החרוצים יכולים לחכות בפתח הגבול בשעה 8:00 בבוקר, ולהיכנס למקום שלא תהיו בו כל יום – גבול ישראל-מצרים.

בעת כניסתכם לשטח הצבאי הסגור, מומלץ לפתוח את היישומון “עמוד ענן” ולגלות שממש כל כמה מאות מטרים של נסיעה לאורך הכביש, ישנן נקודות עניין שונות ויפות – ניצנה, בור הסבחה, תצפיות רבות בכל מיני גבהים ובחלקן הסברים מפורטים על מה נגלה לעינינו בנוף, הר חריף ועוד ועוד.

אם הגעתם מוקדם בבוקר ויש לכם מספיק זמן, תוכלו להמשיך בנסיעה ולהגיע אל הר כרכום והר עריף היפים.

מומלץ להביא פק”ל קפה, בגדי החלפה (אם נכנסים לבור הסבחה), משקפת, מצלמה ובגדים חמים

אז קדימה, קחו רכב ומלאו אותו במיכל שלם של דלק, קחו את הילדים עם סוודרים וצעיפים, קחו מצלמה – ופשוט תהנו! כביש 10 מחכה לכם במלוא הודו.

עוד דברים שתרצו לדעת